Ayhan Bora Kaplan soruşturmasına ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Soruşturmanın gizli tanığı S.S'nin ifadeleri doğrultusunda, Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında bugün 3 sivil ve 1 komiser daha gözaltına alındı. Bu gelişmeyle birlikte toplam gözaltı sayısı 8'e ulaştı.

HÜKÜMETE KUMPAS KURULDUĞU İDDİALARI SÜRÜYOR

Soruşturma, hükümete kumpas kurulduğu iddialarıyla gündemdeki yerini koruyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında görevden alınan Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı ve bir komiser ile ilgili soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında, gözaltına alınan polis müdürleri ile komisere çeşitli suçlamalar yöneltildi. Bu suçlamalar arasında suç işlemek için anlaşma, adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs, görevi kötüye kullanma ve suçluyu kayırma bulunuyor.

YENİ GÖZALTILAR

Bakan Hakan Fidan'dan Avrupa için vize açıklaması Bakan Hakan Fidan'dan Avrupa için vize açıklaması

Ankara'da yapılan operasyonlar kapsamında bu sabah 3 sivil ve 1 komiser daha gözaltına alındı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gizli tanık S.S’nin ifadesinde geçen iddialarla ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görev yapan 4 kamu görevlisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı kararı icra edilmiştir. Soruşturma işlemleri titizlikle yürütülmektedir. Serdar Sertçelik'in yasa dışı yollarla yurt dışına kaçırılmasıyla ilgili 3 sivil şahıs ve 1 komiser gözaltına alınmıştır.”

DİKKAT ÇEKEN İDDİALAR

Ayhan Bora Kaplan soruşturması, emniyet, yargı ve siyaset cephesine uzanan dikkat çekici iddialarla gündemde yer tutmaya devam ediyor. Serdar Sertçelik, AK Parti ve MHP'ye yönelik bir kumpas kurulduğu yönünde iddialarda bulundu.

DÜĞÜMLER ÇÖZÜLMEYİ BEKLİYOR

Soruşturma kapsamında gizli tanık "M7"nin gözaltındayken kimlerle görüştürüldüğü, elektronik kelepçeyle nasıl kaçtığı gibi birçok sorunun yanıtı aranıyor. Ayrıca bazı siyasetçi ve bürokrat isimlerinin neden dosyaya sokulmaya çalışıldığı da merak konusu.