İstanbul Kartal'da 29 Ekim 2023 akşamı 24 yaşındaki stajyer doğum gününde staj plazanın 11. katından düşerek hayatını kaybetti.

Mahalle sakinleri, "Büyük bir gürültü koptu" diyerek olayı polise bildirdi. Savcılık şüpheli ölümde 'intihar mı, cinayet mi' sorularını aydınlatmak için soruşturma başlattı.

"ÖLÜMÜMDEN KİMSE SORUMLU DEĞİLDİR"

Kübra Nur Avcı'nın pantolon cebinde bulunan "Bu bir intihardır, ölümden kimse sorumlu değildir. 11.kat Daire 65" yazılı kâğıt incelemeye alındı.

Ajandasındaki yazılarla karşılaştırıldı ve el yazısının genç avukata ait olduğu kriminal uzmanlık raporuyla belirlendi. Babası ve staj yaptığı avukatlık bürosundaki çalışma arkadaşları ifadelerinde Avcı'nın problemlerini dile getirmeyen, içe kapanık biri olduğu ancak herhangi bir kimse ile de sorununun olmadığını belirtti.

OFİSTEN ÇIKTI, 21 DAKİKA SONRA GERİ DÖNDÜ

"Diyanet'in Türkleri Suudi Arabistan'a şikayet ettiği" iddiasına yanıt "Diyanet'in Türkleri Suudi Arabistan'a şikayet ettiği" iddiasına yanıt

Avukatlık bürosunun kapısında zorlama izinin olmadığı, içeride herhangi bir dağınıklığının bulunmadığını ve telefonunda şüpheli bir görüşmenin olmadığını aktaran savcılık, Avcı'nın 17.22'de tek başına ofisten çıktığının, aynı gün 21 dakika sonra 17.43'te kolunun altında eşyalarla tekrar tek başına geldiği ve saat 20.42'de binanın ön tarafına düştüğünün görüldüğünü kaydetti.

ARAŞTIRMA YAPIP VİDEO İZLEMİŞ

Bilgisayar ve cep telefonundaki inceleme sonucu ise korkunç tabloyu ortaya koydu. Genç avukat ölümünden birkaç ay önce temmuz, Ağustos ve Eylül'de 3 ay boyunca 'atlayarak intihar etme' üzerine çeşitli internet aramaları yaptığı ve buna ilişkin videolar izlediği ortaya çıktı. Otopsi raporu ise ölüm nedeninin genel beden travmasına bağlı iç kanamadan kaynaklı olduğunu kaydetti.

"AZMETTİREN, YARDIM EDEN YOK"

Bu deliller üzerine savcılık, Avcı'nın ölümünde üçüncü bir kişinin kusuru veya eylemin tespit edilmediğini ifade etti.

Genç kadını intihara azmettiren, teşvik eden, kararını kuvvetlendiren ya da yardım eden bir şüphelinin tespit edilemediğinin de altını çizen savcılık takipsizlik kararı verdi.