İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya hesapları üzerinden çok kez paylaşılan ve astrolog Meral Güven’in yapmış olduğu belirtilen canlı video kaydında sarf edilen sözler ile ilgili olarak TCK’nın 216. maddesi kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan dolayı re’sen soruşturma başlattı.

"HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK VEYA  AŞAĞILAMA"

Savcılık tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından, sosyal medya hesapları üzerinden çok kez paylaşılan ve Astrolog Meral Güven'in yapmış olduğu belirtilen, canlı video kaydında sarf edilen sözler ile ilgili olarak TCK'nın 216. maddesi kapsamında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan dolayı re'sen soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın son haftaya kadar şampiyonluk yarışı vereceğini ancak ipi Fenerbahçe’nin göğüsleyeceğini söyleyen astrolog Meral Güven, Galatasaray’ın ligi zirvede bitirmesi sonrası sosyal medyadan yaptığı canlı yayında küfürler savurmuştu.

KÜFÜR YAĞDIRMIŞTI

YKS'de ikinci oturum AYT sona erdi: Sınavı saniyelerle kaçıranlar oldu! YKS'de ikinci oturum AYT sona erdi: Sınavı saniyelerle kaçıranlar oldu!

Tahmini tutmayan astrolog Meral Güven, kendisine gelen eleştirilere dayanamayarak “Benim söylemediğim sözlerle beni yüz göz ettiniz. 80 yaşındaki p....k çıkıp beni spor programlarında eleştiren … 1 kadına 1 milyon insan yürür mü?” ifadelerini kullanmıştı.