Artık seçim sathı mailine tam anlamıyla girdik diyebiliriz. Zira bugün AK parti Bursa İl Başkanlığı’ndaki hareketlilik bunun bana göre bir göstergesiydi. Peki ne vardı bu hareketliliğin içeriğinde hemen ona gelelim. Bildiğiniz Bursa’da haftalardır belediye başkanlıklarında değişiklikler olacak mı? Olacaksa nerelerde olacak? Şu isim gider, bu isim gelir gibi birçok konuşmalara birçoğumuz şahit olduk. Valla siyaset benim en öngöremediğim bir alan desem abartmış olmam herhalde.

Bundan önceki seçimlerde nasıl yanılgılar yaşandığını çok net hatırlıyorum. O nedenle tahminde bulunmaktan ziyade duyduklarımı size aktarmak ve yorumlamak isterim.

Bugün AK parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Nilüfer hariç 16 ilçe başkanıyla toplantı yaptı. Önce hep birlikte, sonra da her biriyle ayrı ayrı. Tabi bu arada Nilüfer İlçe Başkanı Furkan Alpaslan toplantıya katılmadı ancak vekilini gönderdi. Bunu da özellikle belirtmekte fayda var.

İlçe başkanlarının görüşleri alındı. Bundan sonraki süreçle ilgili planları soruldu. Yerel seçimlerle ilgili hedefleri soruldu. Tabi bunların dışında da muhakkak bir şeyler konuşulmuştur da o kadar ayrıntıya girmeye gerek yok. Tabi bu görüşmeler neticesinde Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, Gemlik İlçe Başkanı Osman Alemdar ve İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut istifalarını sundu. Peki istifaları kabul oldu mu? Onun yanıtı genel merkez tarafından verilecek. Ancak istifa etmek isteyeni AK Parti’nin çok da görevinde kal dediğini pek hatırlamıyorum.

Peki bu ilçe başkanları belediye başkan adayı olmak için mi istifa ettiler. Bununla ilgili net bir bilgiye sahip değilim. Ancak bana göre onun için istifa ettiler. Tabi bu istifa ettikleri ilçelerden aday olmak istedikleri anlamını taşımaz. Niyetleri nedir yakın zaman da yine bu sütunlardan okumanız için çalışma yapacağım.

Kalın sağlıcakla…