Niğde Çamardı ilçesine bağlı Çukurbağ köyünde yaşayan Melike Gök (18) ve Ebrar Arıca (18) isimli iki kız arkadaş geçtiğimiz pazartesi günü 15.00 sıralarında ailelerine haber vermeden evden çıktı.

AW068858_09

Bursa'da Esra'ya acı veda...Kaza böyle geldi Bursa'da Esra'ya acı veda...Kaza böyle geldi

Aileler kızlarının evde olmadığını fark edince aramaya başladı.

AW068858_02


Otobüsle Adana’ya gittiler

İki arkadaşın birlikte köy meydanında bulunan otobüse binerek Adana’ya gittikleri öğrenildi.

AW068858_08

Adana’ya gelince merkez Seyhan ilçesine bağlı Kıyıboyu Caddesi’nde otobüsten inerek ortadan kaybolan iki arkadaştan bir daha haber alınamadı.

AW068858_06

Ailelerin başvurusu üzerine Adana’da polis ekipleri kayıp kızları aramaya başladı.

AW068858_03


"Anneme söyle merak etmesin"

Aileler kızlarını ararken Ebrar Arıca’nın kız kardeşine, ‘Beni aramanıza gerek yok. İşim var, evim var, iyiyim. Her şey yolunda merak etmeyin, aramayın. Anneme söyle merak etmesin. Seviyorum onu’ yazdığı öğrenildi.

AW068858_04
Sokak sokak kızıarıyor

Kızı en son Adana’da görüldüğü için Niğde’den Adana’ya gelen Melike Gök’ün babası Doğan Gök (52), elindeki ilanlarla sokak sokak gezerek kızını ve kızının arkadaşını arıyor.

AW068858_05


“Annesi orada ben burada perişan haldeyim”

Doğan Gök, kızının ve arkadaşının hayatından endişe ettiğini söyledi. Gök, “Kızım Pazartesi günü saat 15.00 sıralarında Niğde’de evden çıkmış. Bizde evde değildik. Arkadaşı Ebrar ile birlikte kaçmışlar. O günden bu yana haber alamıyoruz. Derbeder durumdayız. Hayatından endişe ediyoruz. Annesi orada ben burada perişan haldeyim” dedi.

AW068858_10


“Hayatından büyük endişe duyuyoruz”

Elinde ilanla sokak sokak gezdiğini anlatan Gök, “Şuanda bütün emniyet kızımı arıyor. Bende elimde ilanla gördüğüm herkese soruyorum, sokak sokak geziyorum. Kızlarımın biran önce eve gelmelerini istiyorum. Hiçbir problem yaşanmayacak. Yeter ki sağ salim gelsinler. Hiçbir sorunu yoktu. Bence birisi bunları kandırdı. Mutlaka bir el vardır. Kızım hiç köyden dışarı çıkmadı, şehri hiç bilmiyor. Hayatından büyük endişe duyuyoruz” ifadelerini kullandı.