Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 9 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı kazaya neden olduğu belirtilen  beton tankerinin sürücüsünün ifadesi ortaya çıktı. Öte yandan  9 kişinin içinde öldüğü minibüs sürücüsünün de verdiği ifadeye ulaşıldı. 

Bursa'da 4 yaşındaki çocuk merdiven boşluğuna düştü Bursa'da 4 yaşındaki çocuk merdiven boşluğuna düştü

Tanker sürücüsü Mehmet Göğüş, kazayı tansiyon hastalığına bağladı. Göğüş, hızının 70-80 kilometre arasında olduğunu belirtirken minibüs sürücüsü Latif Örs, “Kamyon o kadar hızlıydı ki lastikleri yerden kesilerek adeta uçarak bize doğru geliyordu” dedi.

“TANSİYON HASTASIYIM GÖZLERİM KARARDI”

Tanker sürücüsü Mehmet Göğüş, "Narlı ilçesinden Kalesan firmasına ait araçla firmaya ait beton maddesini yükleyerek İslahiye’de bulunan Güçlü beton firmasına saat 11.00 civarında boşalttıktan sonra Pazarcık ilçesine doğru giderken ne alkol kullandım ne de uykusuzdum. Yola çıktıktan 5 dakika sonra gözlerimin karardığını hatırlıyorum. Ben tansiyon hastasıyım düzenli olarak ilaç kullanırım. Kalp, şeker, tansiyon hastalıkları mevcuttur. Araçtaki hızım 70-80 kilometre arasındaydı. Rahatsızlandığımı düşünüyorum hiçbir şey hatırlamıyorum” ifadelerini kullandı.

HIZLI GELİYORDU

Minibüs sürücüsü Latif Örs ifadesinde, “27 K 5127 plakalı yolcu minibüsünde Hatay yolu istikametinde ilerlerken ağabey mevkiinde karşı şeritten hızla beton mikser aracının bize doğru yaklaşmakta olduğunu gördüm. Kamyonun hızı o kadar yüksekti ki lastiklerin yerden kesildiğini gördüm. Araç uçar vaziyette bize doğru geliyordu. Durumu fark eder etmez aracı sağa doğru kırdım. Kaçmaya çalıştım ancak kaçamadık. Trafik kurallarına uygun şekilde hareket ettim” dedi